The officers for each class include President, Fund Manager, Correspondent, Reunion Chair, Web Administrator. Current officers for each class are listed below.

Class Presidents

1942 Otto Alden
1948 Warren O. Groves
1949 Open
1950 Donald B. Chubb
1951 Open
1952 Open
1953 Alan FitzGibbon
1954 Ronald E. Philipp
1955 Ralph O. Doederlein
1956 Cornelius Alexander IV
1957 Walter Oechsle
1958 Elbern H. Alkire Jr.
1959 Edwin H. Feather Jr.
1960 Robert S. Brodie Jr.
1961 Joseph C. Nyce
1962 Jeffrey Ruthizer
1963 James Giudice
1964 Gordon R. Evans
1965 Edward A. McNally
1966 Bradford C. Pierce
1967 William Vonroth Jr.
1968 Robert E. Albus
1969 John C. Becica
1970 Gary R. Platt
1971 Ronald C. Diment
1972 Edward C. Yakobitis Jr.
1973 Caron B. Anderson
1974 Rhoda C. Rothkopf
1975 Paul Steckel
1976 James A. Curnal
1977 Barbara Levy
1978 Charles M. Snyder
1979 Laurie B. Samet
1980 Open
1981 Antonio F. Fernandez
1982 Joan Dowgin Hilovsky
1983 Jeffrey R. Purdon
1984 Mandy Shane Dicker
1985 Charles F. Smith Jr.
1987 Sean P. Steigerwalt
1988 David R. Rose Jr.
1989 Erin Bass-Goldberg
1990 Open
1991 Thomas P. Heard
1992 Laurie Gormley Broderick
Jennifer Van Cleef Wilke
1993 Alexis J. Belladonna
1994 Wendy R. Furrer Egan
1995 Karen L. Hughes
1996 Thomas A. DiGiovanni
1997 Kimberly A. Leary
1998 David A. Cheney
1999 Amanda Alpert Knight
2000 Joshua Ruthizer
2001 Open
2002 Clifford C. Michaels
2003 Morgan Albus Mooney
2004 Alex L. Karapetian
2005 Lee M. Goldfarb
2006 Kelly E. Barrows
2007 Meghan J. Hargrave
2008 Carolyn R. Romney
2009 Arthur P. Ernst Jr.
2010 Jeffrey D. Zimmer
2011 Jacqueline C. Gowdy Bruce
2012 Matthew K. Grandon
2013 Matthew J. Mezger
2014 Michael E. Prisco

Class Fund Managers

1947 W. Robert Magee Sr.
1950 Donald B. Chubb
1951 Henry Kohlenberger Jr.
1952 Hugh H. Jones Jr.
1953 George E. Patton Jr.
1954 Robert A. Aiello
1955 Mark B. Weisburger
Thomas F. McGrail
1957 Open
1958 S. Robert Beane Jr.
1959 James F. Mallay
1960 Lauritz K. Knudsen
M. Alden Siegel
1961 Ronald E. Geesey
1962 John R. Weis
1963 Robert T. Burns
1964 Jeffrey P. Brown
1965 Howard N. Heller
1966 James R. Quin
1967 Open
1968 Steven P. Bottcher
1969 David W. Fraser
1971 Paul H. Dimmick
1972 Ladimer Stadner Nagurney
1973 John W. Sullivan II
1974 Robert A. Jacob
1975 Laneta J. Dorflinger
David R. Taschler
1976 Lori Glauberman Rubin
Ellen Kravet Burke
Susan Barnes Carras
1977 Michael A. Saffer
1978 John A. Broderick
1979 Laurie B. Samet
1981 Sharon Tchon Gruet
1982 Tracy Hagert Sutka
1983 Cheryl L. Johnson
Ellen Poriles Weiler
1984 David E. Schwager
1985 Anne Harwood Matlack
1986 Todd E. Wiltshire
1987 Arthur R. Bell III
1988 Rachel Nelson Moeller
1989 John T. Donovan
1990 T. Brendan Gilligan
1992 Thomas J. Costello
1993 Ryan E. Schedler
Monica Morgan Levy
1994 Stephanie A. Hayes
1995 Meegan E. McVay
1996 Elizabeth A. Nelson
1997 Timothy E. Herburger
1999 Amanda Alpert Knight
2000 Daniel Turrentine
2001 Rebecca Waxman Wuhl
2002 Cara Belardi Goodman
2003 Melissa Mitchell Pizarro
2004 Christine L. Bender
Megan Longo Villanella
2005 Lee Goldfarb
2006 Kelly E. Barrows
Melissa J. Spitz
2007 Carli A. Siger
Matthew J. Potter
2008 Steven T. Roe
Andrew L. Stella
2009 Sarah Maxwell Mason
2010 Teevrat Garg
Ian A.N. Stone
2011 Amanda H. Whitbred
Christina L. Hunt
2012 Thomas J. Bolt
Kurumi Fukushima, Matthew K. Grandon
2013 Taylor B. Dougherty
Caroline J. Lang, Lucas D. Simpson
2014 Open

Class Correspondents

1941 Anthony F. Noto
1942 Robert Johnston
1944 Rev. Robert G. Sandercock
1947 Van T. Boughton Jr.
1948 Dr. Harvey H. Hunerberg
1950 Irving S. Bravman
1951 John B. Cornish
1952 Thomas A. Coughlin
1953 Leon H. Fox Jr.
1954 Gene Harrison
1955 Peter T. Standbridge
1956 Rev. Donald L. Mitchell
1957 Glenn E. Grube
1958 Edward B. Brunswick
1959 Norbert F. Smith
1960 David Saalfrank Sr.
1961 Douglas A. Hobby
1962 Frank Sarubbi
1963 Frederick Day
Dr. Michael A. Stillman
1964 Gordon R. Evans
1965 Marshall J. Gluck
1966 Rod Heckman
1967 Henry D. Ryder
1968 Howard S. Rednor
1969 Michael L. Mouber
1970 Dr. Michael H. LeWitt
1971 Arthur H. Goldsmith
1972 Francis T. Julia Jr.
1973 Lawrence M. Gasda
1974 Edward K. DeHope
1975 Carol Pescatore Harpster
1976 Susan Krieger Harris
Betsy Huston Fadem
1977 Michael Margello
1978 Kent R. Buzard
1979 Thomas J. Feehan Jr.
Barbara Bingham Kalavik
1980 Susan Sheehan Lee
1981 Laura Isken Doyle
1982 Robert J. Meindl Jr.
1983 Michael D. Browne
1984 Open
1985 Elisabeth Hughes Phillips
1986 Paul Hackett III
1987 Edward I. Ackerman
1988 Tim Hylan
1989 Frederick D. Brown Jr.
1990 Stephanie Deigan
1991 Merri Lee Newby
1992 Rachel Gordon Skrzypczak
1993 Stan G. Horowitz
1994 Mara Weinstein Friedman
1995 Victoria L. Salemi
1996 Joshua B. Nelson
1997 Eric Goll
1998 Tarin Decembrino Cataldo
1999 Pamela Pere-McCall
2000 Diane Pisseri Lindemann
2001 Paige Olek Ingelsby
2002 Christine Socha Czapek
2003 Liza Lesser Schwager
2004 Jillian M. Dodge Ventresca
2005 Catherine A. Hobby
2006 Eiko Suzuki
2007 Sara Davis Bowman
2008 Lauren A. Steinitz
2009 Paul Sommers
2010 Marie A. Garofalo
2011 Rebecca A. Mohler
2012 Sarah J. Welsh-Huggins
2013 Evan R. Gooberman
2014 Sophie E. Richards

Class Reunion Chairs

1939 John W. Mack
1948 William Lockett Jr.
1950 James R. Madara
1951 Richard H. Knox
1953 H. David Moore Jr.
1954 Gene Harrison
1955 Ralph Doederlein
1957 Glenn E. Grube
1958 William M. Kurtz
1959 Jordan Engelman
Bruce L. Forbes
1960 J. Richard Booth
1961 James S. Sorrentino
1962 James A. Lyttle
James M. Montgomery Jr.
Gale R. Schwilk
Bruce A. Vakiener
1963 Ronald A. Garfunkel
1964 Jeffrey P. Brown
1965 Stuart N. Hutchinson III
1966 David J. De Vries
John W. Galson Jr.
1967 Nicholas Azzolina
David B. Spencer
1968 William L. Messick
1969 John Squarcia
1970 Gary R. Platt
1971 Mike McClintock
1972 Philip F. Noto
1973 Caron B. Anderson
Richard S. Beltram
1974 Joseph P. Grimes
Robert V. Kiser
1975 Charles P. Kurowsky
1976 Susan B. Tischler
Ann Shellenberger Bell
1977 Michael Margello
Nancy Edgar Winkler
Kathleen Garvey Kennedy
1978 Carol Coffey Tarsa
Alan C. Good Jr.
1979 Bonnie Butler
Barbara Felter Liptak
1980 Daniel T. Everett
1981 Daniel B. Rockafellow
1982 William M. McCartan
1983 Theresa Heaney Galla
Ellen Poriles Weiler
1984 Douglas K. Easterly
1985 Geri Landy Rago
1986 Wynne A. Whitman
1987 Martha Smith Byrd
1988 Elizabeth C. Freebairn
1989 Marguerite Valinoti White
M. Katherine Longo Van Cleef
1990 Kimberly Ramstad Streamer
1991 Catherine Moran Lippman
1992 Dr. Christine O’Hea Pitluk
1993 Mark Suffredini
1994 Stephanie A. Hayes
1995 Siobhan Crann Winograd
1996 Stephen H. Konya
1997 Michelle Kaplan McMillan
1998 Nicole Magnant Morrissey
1999 Taryn E. Boland
2000 James E. Abels
2001 Nicholas M. Groch
2002 Tracy Kirwan Fay
2003 Alison Ahart Williams
2004 Amy Giacobone Healy
2005 Erin C. McKan
2006 Melissa J. Spitz
2007 Lauren M. Fisher Cote
2008 Amanda L. Niederauer
2009 TarynAnn H. Barry
2010 Gabriel M. Rivera
2011 Rachel L. Hollander
2012 Melanie N. Cybriwsky
2013 Ellen L. Hughes
2014 Abigail E. Floyd-Jones

Class Web Administrators

1950 Irving S. Bravman
1958 Elbern H. Alkire Jr.
1959 Frank V. Hermann
1961 John A. Harobin
1963 L. Steven Minkel
1964 Thomas L. Greenbaum
1966 Rodman R. Heckman II
1967 Henry D. Ryder
1968 William L. Messick
1969 John C. Becica
1971 Roger L. Weinreb
1972 Francis T. Julia Jr.
1974 Jay H. Krall
1975 J. Gary Caputi
1978 Melinda Kwasnik Kraus
1979 Laurie B. Samet
1987 Edward I. Ackerman
1989 Vincent J. Petitto
1994 Tracey Long Berton
1995 Victoria L. Salemi
1996 Audrey Twyman Langan
1998 Maureen Rafferty Hopper
1999 Jennifer Padgett Ferrie
Adriana Franceschini Casey
2002 Christine Socha Czapek
2003 Michael S. De Lisi
2007 Frank R. Giannelli III
2008 Stefan J. McVeigh
2009 Robert A. Follett
2010 Brandon S. Gold
2011 Jessica C. Aston
2012 Lauren E. Firth
2013 Christopher M. Jones
2014 Ivy L. DeWitt